Fotoverslag IFA 2013 – Deel 1

IFA 2013 - Alpha Audio

ACHTERGROND – De IFA is de grootste beurs voor consumentenelektronica. De beurs in het Duitse Berlijn, telt rond de 20 hallen (als het er al niet meer zijn). Alpha Audio kan zo’n evenement natuurlijk niet missen. Onze nieuwsredacteur, Jaap de Wreede, volgt voor u al het nieuws. De naamgenoot (redacteur in kwestie) is in het vliegtuig gestapt om de sfeer te proeven en voor u foto’s en video’s te maken. Kortom: Alpha biedt u een totaalpakket!

De trend was heel erg duidelijk op de IFA: Smart en Ultra HD. En dan ook een combinatie van die twee. Dus Smart TV’s die te bedienen zijn met tablets en smartphones. Maar het gaat verder dan dat. TV’s hebben nagenoeg allemaal WiDi; wireless display. Dit is een mogelijkheid om draadloos te verbinden met een tablet, smartphone of laptop en zo het beeld te delen. Erg handig.

Op audiogebied zien we veel, heel veel, personal audio. Zowel nieuwe hoofdtelefoons als all-in-one speakers en hier en daar nog een docking station. Die moet je verrassend genoeg echt zoeken op deze IFA…. is de dock dood?

Nog een audiotrend is Spotify Connect. Wat een geweldige ontwikkeling is dat! Het is dankzij Spotify Connect niet langer nodig om vanaf de smartphone spotify te streamer, maar dit kan nu direct vanaf de Spotify-server naar het apparaat. De smartphone hoef alleen nog maar de opdracht te geven. En dat kan ook via de ‘cloud’. Oftewel: u kunt via internet uw audio-apparaat thuis bedienen. Leuk om iemand te laten schrikken!

We hebben op dag één al meer dan 100 foto’s geschoten. Geniet ervan!

Geef een antwoord